Iskolánk

Iskolánk küldetésnyilatkozata

A tudás megszerzése akarat, szorgalom és kitartás kérdése. Nem kell, nem is lehet mindenkinek mindent tudnia, de mindenki találja meg a helyét a világban, s valamiben érezze magát sikeresnek, fontosnak.

Célunk megtanítani a gyerekeket az útkeresésre, az ismeretszerzésre, olyan biztos alapokat nyújtani, amiből kiindulva reális célokat tűzhetnek maguk elé, és ezeket kitartással, munkával el is érhetik.

Pedagógiai hitvallásunk alapja:

Minden gyermek egyéniség. Feladatunk a gyermek egyéniségének megismerésével, tiszteletben tartásával képességeinek kibontakoztatása, fejlesztése.

Tiszteljük az embert: a gyermeket, a felnőttet, a fiatalt és az időset egyaránt. Erre a tiszteletre, a társak elfogadására, az erkölcsi normák megismerésére és megtartására neveljük tanulóinkat.

Mindezeket kellemes, vidám, elfogadó légkörben, a tanulókat érő kudarcok számát minimálisra csökkentve, velük együttműködve valósítjuk meg.

/Részlet a Pedagógiai Programunkból/